Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
P5P2305AF-1H08SR
Description
Zero Delay Buffer IC 133MHz 1 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Manufacturer
Alliance Memory, Inc.
Datasheet
Attributes
| TYPE | DESCRIPTION |
|---|---|
| Series | - |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | |
| Write Cycle Time - Word, Page | 55ns |
| Access Time | 55 ns |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AS6C62256 |
