Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
5CSEBA6U23I7NTS
Description
Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Cyclone® V SE FPGA - 110K Logic Elements 925MHz 672-UBGA (23x23)
Manufacturer
Macronix
Datasheet
Attributes
| TYPE | DESCRIPTION |
|---|---|
| Series | MXSMIOâ„¢ |
| Technology | FLASH - NOR (SLC) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Organization | 64M x 8, 512M x 1 |
| Memory Interface | SPI - Octal I/O, DTR |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | 750µs |
| Access Time | |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | MX25LM51245 |
