Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
74HC2G17GW-Q100H
Description
Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-TSSOP
Manufacturer
Fujitsu Semiconductor Memory Solution
Datasheet
Attributes
| TYPE | DESCRIPTION |
|---|---|
| Series | - |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Memory Size | 64Kbit |
| Memory Organization | 8K x 8 |
| Memory Interface | SPI |
| Clock Frequency | 10 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | MB85RS64 |
